Aktualności

Konkurs Najlepszy Doradca Ekologiczny

Utworzono: .

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego zapraszają do udziału w II edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „NAJLEPSZY DORADCA EKOLOGICZNY”

Do pobrania:

Regulamin Konkursu (DOC, 100KB)

Test Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym dla młodzieży szkół rolniczych

Utworzono: .

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Odział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej w ramach operacji własnej współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2020-2021 organizuje „Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym” dla młodzieży szkół rolniczych.

Celem konkursu jest zwiększenie poziomu wiedzy uczniów szkół sektora rolno-spożywczego na temat systemu rolnictwa ekologicznego, oraz żywności ekologicznej.

W związku z powyższym pragniemy zaprosić Państwa do udziału w Teście.

Do pobrania:

Regulamin (DOC, 148KB)

 

Konkurs na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w 2021 roku

Utworzono: .

logo

ZAPROSZENIE - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu,  Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego zapraszają rolników ekologicznych do udziału w XIV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA NAJLEPSZE GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE W 2021 ROKU.

Do pobrania:

Regulamin konkursu 2021 (DOC, 154KB)

Wyniki plonowania odmian zbóż w doświadczeniach ekologicznych w sezonie 2020r.

Utworzono: .

W ostatnich latach zespół IUNG – PIB realizuje wspólnie z COBORU badania związane z oceną odmian zbóż jarych i ozimych do produkcji ekologicznej. Realizacja tego celu służy do oceny odmian pod nazwą - Ekologiczne Doświadczalnictwo Odmianowe (EDO).

W roku 2020 (drugim roku cyklu badano) podobnie jak w 2019 r. te same odmiany, a doświadczenia prowadzono w 6 punktach doświadczalnych z pszenicą ozimą, pszenżytem ozimym i żytem, oraz w 7 punktach z pszenicą jarą i w 6 punkach z owsem i jęczmieniem jarym. Należy podkreślić, że system Ekologicznego Doświadczalnictwa Ekologicznego (EDO) jest jedynym instytucjonalnym systemem oceny odmian dla potrzeb rolnictwa ekologicznego.

Do pobrania:

Pełna treść opracowania